tel. 600 616 116telefon
ząb
Wyposażenie Gabinetu Stomatologicznego ENDO stanowią nowoczesne urządzenia spełniające najbardziej surowe normy jakości:
Unit stomatologiczny Stern Weber

Cyfrowy unit stomatologiczny szwajcarskiej firmy Stern Weber, który umożliwia sterowanie i programowanie instrumentów z bardzo dużą dokładnością, dzięki czemu praca lekarza staje się wyjątkowo precyzyjna. Unikalny zagłówek Atlaxis 3, którego całkowita swoboda ruchów naśladuje funkcję dwóch pierwszych kręgów kręgosłupa, wyposażony w blokadę pneumatyczną (patent firmy Stern Weber), pozwala na szybkie, wygodne i bezpieczne ułożenie głowy pacjenta. Anatomiczna, dopasowująca się do ciała tapicerka zapewnia prawidłowe podparcie i wysoki komfort, szczególnie ważny podczas długich zabiegów.
Kamera wewnątrzustna

kamera Kamera stomatologiczna pozwala zobrazować stan zdrowia zębów i błony śluzowej w trakcie badania oraz przeprowadzić kontrolę pozabiegową. Jej zastosowanie znacznie poprawia komunikację lekarza z pacjentem oraz pomaga rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące leczenia.
Radiowizjografia

radiowizjografia Aparat RTG z głowicą wysokiej częstotliwości w połączeniu z radiografią umożliwiają wykonanie krystalicznie czystych zdjęć radiologicznych wyświetlanych w ciągu kilku sekund na ekranie monitora. Jednocześnie dawka promieniowania absorbowana przez pacjenta podczas wykonywania zdjęcia cyfrowego jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku tradycyjnego badania RTG. Cały zestaw zamontowany został na unicie stomatologicznym, co pozwala wykonać zdjęcie na dowolnym etapie badania bądź leczenia.
Endometr

endometr Urządzenie niemieckiej firmy VDW służące do lokalizacji otworu wierzchołkowego w kanale zęba. Wykorzystywany w endodoncji w celu precyzyjnego pomiaru długości kanału korzeniowego, niezbędnego do przeprowadzenia skutecznego leczenia.
Piaskarka stomatologiczna

piaskarka Najbardziej zaawansowana technologicznie piaskarka szwajcarskiej firmy EMS, podłączana do rękawa unitu stomatologicznego. Umożliwia szybkie i dokładne usuniecie osadu z zębów oraz uzupełnień porcelanowych, pozostawiając efekt rozjaśnienia zębów.
Autoklaw i zgrzewarka

autoklaw Zestaw włoskiej firmy Cominox, która od 20 lat zajmuje się produkcją urządzeń przeznaczonych do sterylizacji. Z uwagi na fakt, iż sterylizacja narzędzi i ich ochrona ma nadrzędne znaczenie w każdej dziedzinie medycyny posiadany przez nas autoklaw jest zgodny z dyrektywą EN 13060 gwarantującą osiągniecie najwyższego poziomu sterylizacji. Dzięki zastosowaniu frakcjonowanej próżni wstępnej kontrolowanej przez System Oceny Procesu oraz wydajnemu suszeniu próżniowemu, autoklaw umożliwia skuteczną sterylizacje wszelkich materiałów (ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi o budowie kapilarnej, do których zaliczane są m.in. końcówki stomatologiczne).

Zgrzewarka wykorzystywana jest w celu szczelnego zamknięcia narzędzi w specjalistycznych opakowaniach. Takie przygotowanie i sterylizacja narzędzi pozwala zachować ich jałowość nawet przez okres 3 miesięcy.

Ponadto, pomimo spełnienia wszelkich norm dotyczących pomieszczeń, w których mogą być udzielane świadczenia medyczne, w celu zapewnienia komfortu naszym Pacjentom oraz zachowania wysokiej wydajności pracy lekarzy, gabinet stomatologiczny ENDO wyposażony został w system wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji.